HEATIT Z-TRM3 smart termostat
 • HEATIT Z-TRM3 smart termostat

Heatit Z-TRM3

Kód produktu : 54 305 99
140,00 €  s DPH

116,67 €  bez DPH

Obvykle do 14 dní
Heatit Z-TRM3 je elektronický termostat pre elektrické podlahové kúrenie, určený na montáž do štandardnej skrinky. Termostat má zabudovaný čip Z-Wave, ktorý je možné pripojiť k systémom domácej automatizácie. Heatit Z-TRM3 je vybavený jednopólovým spínačom a zmestí sa do rámov System 55. Termostat vydrží zaťaženie max. 16A / 3600W pri 230 V. Termostat sa môže použiť na vykurovanie na báze vody, ak je termostat pripojený k Heatit Z-Water.
Množstvo
Na objednávku

 

Platba kartou a na dobierku

 

Pri objednávke nad 150,- eur je preprava ZDARMA!

 

14-dňová lehota na vrátenie tovaru

Heatit Z-TRM3

Heatit Z-TRM3 je smart termostat pre elektrické kúrenie. Má zabudovaný z-Wave čip a vďaka tomu môže byť používaný so systémami ako Fibaro, Vera a mnoho ďalšími. Tento termostat sa vyrába v bielej a čiernej farbe, takže si ho viete prispôsobiť k svojmu interiéru.

Tento termostat slúži na ovládanie elektrického podlahového kúrenia ale je možné použiť ho aj na ovládanie termopohonov na teplovodnom podlahovom kúrení. Inštalácia tohto smart termostatu sa ničím neodlišuje od inštalácie bežného termostatu pre elektrické podlahové kúrenie. Jednoducho pripojíte prívod a odvod a zapojíte teplotné čidlo, ktoré máte v balení. Toto čidlo sa samozrejme umiestni do podlahy. V balení okrem smart termostatu a teplotného čidla máme ešte návod a skrutky. Termostat pôsobí jednoduchým dojmom. Medzi termostatmi na elektrické podlahové kúrenie sa však zaradzuje určite do tej krajšej polovice.

Tento smart termostat Vám aj v prípade, že nevlastníte žiadny systém Smart Home umožní klasické ovládanie teploty pomocou dotykových tlačítok. Vďaka tomu môžete predprípravu na Smart Kúrenie urobiť pri výstavbe bez toho, aby ste investovali do riadiaceho systému. Termostat je možné ovládať pomocou 3 tlačítok. Ľavým a pravým tlačítkom nastavujete teplotu.

Prostredné tlačítko má niekoľko funkcií. Jeho kliknutí potvrdíte voľbu nastavenia teploty. Podržaním na 2 sekundy si vyberáte medzi režimom "ECO" a "COMFORT". Tieto režimy Vám umožnia jednoduché prepnutie termostatu na Vami požadovanú teplotu.

Podržaním prostredného tlačítka na 10 sekúnd sa dostanete do menu, z ktorého môžete termostat nastavovať. Medzi základné nastavenia, ktoré v tomto menu nájdete patrí nastavenie použitého teplotného čidla (pokiaľ používate čidlo s iným odporom), výber primárnej teploty kúrenia (či sa kúri na teplotu podlahy alebo extérneho senzoru vzduchu...) a to, aká teplota sa zobrazuje na displeji. Na displeji môžeme zobraziť (v momente, keď s termostatom nič nerobíme) nastavenú teplotu podlahy, nameranú teplotu podlahy alebo nastavenú teplotu priestoru. Pokiaľ si do termostatu nepripojíme dodatočné priestorové čidlo (nie je súčasťou balenia) tak na displeji nie je možné zobraziť nameranú teplotu vzduchu. Tento termostat kúri na základe teploty nameranej pripojeným čidlom podlahy alebo vstavaným čidlom vzduchu. Samozrejme, podsvietenie displeja je jedným z nastavení, ktoré máme k dispozícií.

Vedeli ste, že...spoločnosť Heatit bola prvá, ktorá pred niekoľkými rokmi predstavila Z-Wave smart termostat pre elektrické kúrenie (Heatit termostat 1.generácie) a momentálne je prvou a jedinou spoločnosťou, ktorá priniesla na trh Z-Wave termostat s možnosťou merania spotreby (tento termostat).

Aj chladenie je možné docieliť tým istým smart termostatom. Pokiaľ potrebujete termostatom riadiť systém chladenia (nastavovať maximálne teploty namiesto minimálnych) tak s týmto termostatom to nie je problém. Namiesto elektrického kúrenia pripojíte na výstup chladenie a v menu si prepnete režim fungovania. Termostat od tech chvíle bude zopínať relé, keď bude nastavená teplota nižšia ako nameraná, takže sa bude snažiť priestor schladiť.

Jednou z najväčších výhod tohto smart termostatu ak ho porovnávame s ostatnými smart termostatmi je možnosť výmeny originálneho rámiku za akýkoľvek iný rámik so systémom 55 (Elko RS16, Schneider Exxact, Gira, Jung etc.) vďaka čomu máte možnosť termostat krásne zakomponovať do dizajnu Vaších vypínačov. Ukážkou je zakomponovanie čierneho HeatIt termostatu prvej generácie do rámiku Schneider. Smart termostat môžeme tento termostat nazvať od momentu, keď ho pridáme do systému inteligentného domu s protokolom Z-Wave. Tento termostat funguje už teraz so systémom Fibaro aj Homey.

Po prepojení termostatov so systémom Smart Home môžete začať teplotu v jednotlivých izbách ovládať pomocou smartfónu, tabletu alebo PC. A pritom nie je dôležité, či ste na dovolenke 1000km ďaleko alebo si len zo sedačky chcete zvýšiť aktuálnu teplotu. Navyše, Heatit Z-TRM3 je prvý Z-Wave Smart Home termostat, ktorý Vám umožňuje sledovať spotrebu energie na kúrení. Tento termostat má zabudovaný mater aktuálnej spotreby, vďaka čomu okamžite viete, koľko Vás kúrenie stojí. Samozrejme, vďaka systémom Smart home si túto spotrebu viete pozrieť aj v prehľadných grafoch. Toto Vám dáva obrovské možnosti, ako ušetriť na kúrení.

Súčasťou termostatu je možnosť použitia až 8 associácií (pridružení s relátkami, zásuvkami...)

Tento termostat je špeciálne navrhnutý na elektrické podlahové kúrenie.

Výhody:

 • možnosť použitia v rámikoch od iných výrobcov
 • jednoduchý ovládanie a jednoduchý dizajn
 • termostaty je možné používať aj bez riadiacej jednotky
 • možnosť pripojenia až dvoch externých teplotných senzorov
 • výrobca s dlhoročnými skúsenosťami v obore

Vlastnosti:

 • Podlahový senzor
 • Interný izbový senzor
 • Externý izbový snímač (pripojený káblom)
 • Obmedzovač teploty
 • SmartStart
 • Týždenný program
 • Aktualizácia firmvéru (OTA)
 • Meranie výkonu
 • LED dióda stavu
 • Jednopólový spínač
 • Režim zámku / detská poistka
 • Kalibrácia 5 združení
 • Podporuje režim šifrovania: S0, S2 overená trieda, S2 neoverená trieda
54 305 99


Komentáre (0)
Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.